У Черкаській ТПП 3 грудня 2015 року відбувся семінар "Інтелектуальна власність в підприємницькій діяльності". Керівники підприємств, бухгалтери, дизайнери та інженери зібралися за спільним столом, щоб дізнатися, як правильно запатентувати свій інтелектуальний продукт та захисти своє право на нього, пише «Діловий регіон».

Ігор Шевченко, патентний повірений України, докладно роз’яснив практичні аспекти набуття права власності на авторські розробки та винаходи, а також розповів, як заробляти на інтелектуальній власності і як управляти своїми правами.

Семінар відбувся в рамках проекту “Формування мережі експертів з інтелектуальної безпеки для малого і середнього бізнесу України”. «Сам проект був викликаний тим, що в Україні останнім часом фіксують багато фактів негативних явищ, таких як інтелектуальне рейдерство і патентний тролінг», – відзначив Ігор Шевченко.

Як оцінити об’єкти інтелектуальної власності, вести їх бухгалтерський та податковий облік, виконувати платежі за використання об’єктами інтелектуальної власності, розповіла патентний повірений України та оцінювач Олена Кияшко.

«Учасники отримали практичні рекомендації щодо формування політики управління об’єктами інтелектуальної власності з перших уст і мали можливість почути конкретні відповіді на власні запитання», – розповів порталу «Діловий регіон» перший віце-президент ЧТПП Сергій Корнієнко.

Семінар відбувався у вигляді діалогу, під час якого докладно розглядали ситуації, з якими стикнулися учасники, оскільки проблеми виникають багато в чому схожі.

«Ми виробляємо та реалізуємо насосне обладнання, маємо власні розробки, тому ця тема для нас дуже актуальна. Не так легко знайти необхідну інформацію, та тим паче отримати компетентні відповіді на свої запитання щодо оформлення патентів та права власності і подальшого їх використання. Тому ми вдячні Палаті за організацію такого семінару», – зауважила заступник директора ПП «Близнюки» м. Черкаси Людмила Іванова.

Місце семінару: вул. Небесної Сотні, 105, м. Черкаси (будівля Черкаської ТПП)

Дата та час семінару: 3грудня 2015 року. З 09-30 до 14-00.

Мета семінару: підвищення рівня поінформованості представників промисловості та працівників торгово-промислових палат стосовно ефективного використання і захисту прав інтелектуальної власності в підприємницькій діяльності з метою підвищення конкурентоздатності бізнесу, а також надання практичних рекомендацій по формуванню політики управління об’єктами інтелектуальної власності.

Цільова аудиторія: топ-менеджмент компаній, керівники структурних підрозділів з питань інтелектуальної власності, працівники ТПП, представники обласної Координаційної ради по боротьбі з порушеннями прав інтелектуальної власності.

Основні теми доповідей:

- Базові поняття інтелектуальної власності. Об’єкти інтелектуальної власності. Внесення об’єктів інтелектуальної власності до статних капіталів. Договірні відносини з приводу створення та/або використання об’єктів інтелектуальної власності.
- Управління об’єктами інтелектуальної власності.
- Оцінка об’єктів інтелектуальної власності їх бухгалтерський та податковий облік. Платежі за використання об’єктів інтелектуальної власності.
- Захист прав інтелектуальної власності.
- Боротьба з патентними тролями (недобросовісними реєстраціями) та бренд рейдерством.

Доповідачі:
- Ігор Шевченко, патентний повірений України, начальник відділу зовнішньоекономічних зв'язків і перекладів Вінницької торгово-промислової палати;
- Олена Кияшко, патентний повірений України, оцінювач, керуючий партнер компанії «Експерт інтелектуального капіталу»;
- Наталія Гнатуш, адвокат, спеціаліст з управління об’єктами інтелектуальної власності;
- Олег Чернобай, адвокат, член правління ВГО «Асоціація адвокатів України», керуючий партнер ЮК “Чернобай та Партнери”.

Нагадаємо, що даний проект реалізується за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.