20 листопада 2015 року у Хмельницькому відбувся семінар-практикум "Інтелектуальна власність у підприємницькій діяльності".

У сучасному світі об’єкти права інтелектуальної власності, такі як: винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, комп'ютерні програми, бази даних тощо - відіграють значну роль у забезпеченні конкурентноздатності товарів та послуг і стають вирішальним фактором економічного розвитку.


Мета семінару: підвищення рівня поінформованості представників промисловості та працівників торгово-промислових палат стосовно ефективного використання і захисту прав інтелектуальної власності в підприємницькій діяльності з метою підвищення конкурентоздатності бізнесу, а також надання практичних рекомендацій по формуванню політики управління об’єктами інтелектуальної власності

Цільова аудиторія: топ-менеджмент компаній, керівники структурних підрозділів з питань інтелектуальної власності, працівники ТПП, представники обласної Координаційної ради по боротьбі з порушеннями прав інтелектуальної власності.

Основні теми доповідей:

- Базові поняття інтелектуальної власності. Об’єкти інтелектуальної власності. Внесення об’єктів інтелектуальної власності до статних капіталів. Договірні відносини з приводу створення та/або використання об’єктів інтелектуальної власності.

- Управління об’єктами інтелектуальної власності.

- Оцінка об’єктів інтелектуальної власності їх бухгалтерський та податковий облік. Платежі за використання об’єктів інтелектуальної власності.

- Захист прав інтелектуальної власності.

- Боротьба з патентними тролями (недобросовісними реєстраціями) та бренд рейдерством.

Доповідачі:

- Ігор Шевченко, патентний повірений України, начальник відділу зовнішньоекономічних зв'язків і перекладів Вінницької торгово-промислової палати;

- Олена Кияшко, патентний повірений України, оцінювач, керуючий партнер компанії «Експерт інтелектуального капіталу»;

- Наталія Гнатуш, адвокат, спеціаліст з управління об’єктами інтелектуальної власності;

- Олег Чернобай, адвокат, член правління ВГО «Асоціація адвокатів України», керуючий партнер ЮК “Чернобай та Партнери”.


Захід відбувся в рамках проекту "Формування мережі експертів з інтелектуальноі безпеки для МСБ України" за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.