Навчальний курс розроблено з метою підвищення рівня компетенції експертів з інтелектуальної безпеки для роботи з представниками малого і середнього бізнесу України

Реалізація проекту «Формування мережі експертів з інтелектуальної безпеки для малого і середнього бізнесу України» показала, що малий і середній бізнес в нашій країні не відчуває і не усвідомлює потреби в оформленні прав на об’єкти інтелектуальної власності (ОІВ) та управлінні цими правами. Як наслідок, МСБ не дбає про інтелектуальну безпеку бізнесу, від чого потім і страждає.

Матеріали навчального курсу підібрані таким чином, щоб опанувавши їх, експерт зміг доступно донести до представників МСБ доцільність займатися об’єктами інтелектуальної власності, з якими вони мають справу, створювати власні об’єкти інтелектуальної власності, а не ігнорувати дану сферу.

Укладачі навчального курсу рекомендують наступну послідовність роботи із запропонованими матеріалами.

  1. Перегляньте відео із семінарів та конференції, що проводилися у рамках реалізації проекту. Це поглибить Ваше розуміння потреб малого і середнього бізнесу в Україні у сфері інтелектуальної власності. Ви також побачите приклади роботи експертів із реальними запитаннями представників МСБ. До Вашої уваги представлені виступи Ігоря Шевченка – патентного повіреного, керівника відділу міжнародних зв’язків та перекладів Вінницької торгово-промислової палати; Олени Кияшко – патентного повіреного, керуючого партнера компанії «Експерт інтелектуального капіталу», оцінювача; Максима Трикура – помічника адвоката юридичної компанії «Чернобай та партнери», Наталії Гнатуш – Адвоката, спеціаліста з управління інтелектуальною власністю, Олега Чернобая – керуючого партнера юридичної компанії «Чернобай та партнери», Олександра Неприцького – доцента Вінницького державного педагогічного університету.
  2. Опрацюйте «Методичні рекомендації для експертів». У збірці подані методи роботи із представниками МСБ, які дозволяють швидше і ефективніше донести до них необхідність роботи у правовому полі із об’єктами інтелектуальної власності.
  3. Ознайомтесь із «Методичними рекомендаціями для представників МСБ». У збірці описуються типові ситуації, пояснюються ключові терміни, з якими зустрічаються підприємці та пропонується алгоритм роботи з об’єктами інтелектуальної власності і захисту від недобросовісної конкуренції.
  4. Перевірте свої знання та уміння, давши відповіді на питання для самоконтролю в кінці навчального курсу.